Konsalnet.pl

Wyznaczanie optymalnej trasy przejazdu

GPS w transporcie to technologia, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Monitoring GPS pojazdów pozwala nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo samochodów firmowych, ale i pogłębić kontrolę nad sposobem, w jaki są one wykorzystywane przez pracowników. Jeśli interesuje cię optymalizacja stref i tras przejazdu, nasze rozwiązanie sprosta twoim oczekiwaniom.

Monitoring GPS oferowany przez Seris Konslanet to rozwiązanie, dzięki któremu logistyka w transporcie może wkroczyć na wyższy poziom efektywności. Wszystko z uwagi na możliwość wyznaczenia stref oraz tras i korytarzy przejazdów – np. tak, aby przemierzane przez kierowców trasy były możliwie najkrótsze lub obejmowały wszystkie istotne punkty wyznaczone przez przełożonych . Innowacyjny system GPS pozwoli ci na bieżąco monitorować przemieszczanie się pojazdów i powiadomi, gdy któryś z nich znajdzie się poza zaplanowaną trasą. Z doświadczenia naszych Klientów wynika, że po wdrożeniu monitoringu GPS Seris Konsalnet z funkcją planowania tras przejazdu,  koszty eksploatacji floty pojazdów firmowych spadały nawet o 30%.

Dzięki mechanizmom umożliwiającym wyznaczenie trasy na podstawie bieżącej sytuacji, jaka panuje na drodze oraz integracji z takimi produktami, jak mapy SYGIC Professional Navigation, nasz system wyznaczy optymalną trasę dla dowolnej kategorii pojazdu.

W przypadku pojazdów ciężarowych, GPS Seris Konsalnet uwzględni ich tonaż, długość, ograniczenia dotyczące wagi i wysokości zestawu a także bieżącą sytuację związaną z korkami, wypadkiem lub inną nagłą sytuacją, która powoduje utrudnienia w ruchu.

Możliwe jest również automatyczne przesłanie zoptymalizowanej trasy zaakceptowanej przez spedytora do komunikatora i nawigacji kierowcy, co pozwala uniknąć straty czasu i generowania niepotrzebnych kosztów związanych z wydłużeniem czasu pracy i dodatkowych nieplanowanych kilometrów.

 

GPS w transporcie drogowym to doskonałe narzędzie do optymalizacji tras przejazdu oraz nadzoru nad wyznaczonymi trasami.

Dane, które zbierzesz, wykorzystując monitoring GPS pojazdów z twojej floty, pozwolą na łatwe wyznaczenie korytarza optymalnej trasy przejazdu. Z naszym systemem możliwe jest wyznaczenie korytarzy i stref różnych kategorii. Możesz np. utworzyć strefy:

  • obowiązkowe – to wzorcowe korytarze przejazdów, których powinni się trzymać kierowcy;
  • zabronione – aby zapobiec m.in. wykorzystaniu pojazdów przez kierowców dla celów prywatnych;
  • neutralne z dodatkowymi opisami.

 

System GPS od Seris Konsalnet jest:

  • wyjątkowo prosty w obsłudze – pozwala m.in. na to, aby optymalizacja tras transportowych odbyła się na bazie zaimportowanych punktów i obszarów klienckich (np. na podstawie bazy danych twoich klientów z systemu CRM);
  • niezawodny – wykorzystujemy zaawansowane nadajniki GPS oraz oprogramowanie, które pozwala na bieżąco śledzić sposób poruszania się pojazdów na trasie;
  • dopasowany do indywidualnych potrzeb – możesz samodzielnie zaprogramować, w jaki sposób zostaną wyznaczone strefy i korytarze przejazdu, a także udzielić dostępu do danych wybranym użytkownikom systemu.

To także sposób na zwiększenie bezpieczeństwa twojej floty – ochrona pojazdów łączy się z profesjonalnym nadzorem praktycznie wszystkiego, co dzieje się z twoja flotą.

 

Dlaczego optymalizacja stref przejazdu z Seris Konsalnet to dobre rozwiązanie?

.

  • Zredukujesz  koszty eksploatacji floty nawet o 30% – logistyka w transporcie to absolutna podstawa. Skrócenie i zoptymalizowanie tras przejazdu zmniejszy przebiegi, czas pracy i  zużycie paliwa, a co za tym idzie – sprawi, że twoja firma zaoszczędzi duże kwoty w długofalowej perspektywie.
  • Wyeliminujesz ryzyko niewłaściwego wykorzystania pojazdów służbowych – kontrola tras pokonywanych przez twoich kierowców to gwarancja, że eksploatacja pojazdów odbywa się wyłącznie w wyznaczonym przez ciebie celu i po wyznaczonych przez ciebie trasach.  Zapewnisz  kompleksową ochronę pojazdów– monitoring GPS pojazdów zabezpiecza twoje auta przed kradzieżą i pozwala je namierzyć przez nasze Centrum Monitoringu , gdyby do niej doszło i wysłać na miejsce naszą mobilną Grupę Interwencyjną w celu sprawdzenia alarmu

 

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z ofertą naszych usług. Postaw na profesjonalne rozwiązania z zakresu ochrony – nowoczesne zarządzanie flotą jest możliwe tylko z zaawansowanym monitoringiem GPS. Skontaktuj się z naszymi doradcami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza na stronie..

wróć