Konsalnet.pl

Usługi komunalne

Konsalnet: niezawodny monitoring GPS pojazdów komunalnych

W 2013 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska, pojazdy specjalnego przeznaczenia (tj. śmieciarki oraz pojazdy asenizacyjne) podlegają ścisłej kontroli. Aby spełnić wymogi prawne, firmy wykonujące usługi komunalne są zobowiązane do wyposażenia wszystkich swoich pojazdów w profesjonalny monitoring GPS. Celem wprowadzenia takiej formy nadzoru jest kontrolowanie tego, co dzieje się z odpadami po tym, jak zostaną odebrane przez zakład komunalny. Monitoring GPS pojazdów komunalnych powinien umożliwić śledzenie każdego z nich w trybie rzeczywistym, jak również rejestrować przebieg ich pracy – tak, aby firma zajmująca się zarządzaniem odpadami mogła okazać te dane w razie ewentualnej kontroli.

Twoja firma wykonuje usługi komunalne? Prowadząc zarządzanie flotą pojazdów, myślisz zarówno o spełnieniu wymogów ustawowych, jak również o optymalizacji kosztów jej obsługi oraz bezpieczeństwie? Skorzystaj z rozwiązań Konsalnet.

Monitoring GPS pojazdów komunalnych dla wymagających

Konsalnet jako ekspert w branży ochrony z ponad 20-letnim doświadczeniem przygotował dla swoich Klientów z branży komunalnej innowacyjne rozwiązanie. Monitoring GPS pojazdów komunalnych proponuje znacznie więcej niż tylko nadzorowanie tras przejazdu śmieciarek oraz pojazdów asenizacyjnych. Dzięki niemu logistyka pojazdów komunalnych wkracza w XXI wiek pod każdym względem.

System monitorowania pojazdów GPS od Konsalnet pozwala kontrolować takie aspekty związane z eksploatacją pojazdów komunalnych jak:

  • trasa przejazdu – wraz z określeniem czasu pobytu w bazie transportowej, punktach skupu metali, na wysypiskach, ogródkach działkowych itp. – wykluczając ryzyko, że odpady zostały zutylizowane w niewłaściwy sposób, a pracownik wykorzystuje pojazd służbowy do celów prywatnych,
  • praca dodatkowych urządzeń – system rejestruje działanie przystawek, proces ładowania i wysypywania odpadów, pracę bramy haka oraz odwłoka urządzenia itp.,
  • identyfikacja kierowców – sprawia, że rozliczenie czasu pracy oraz przebiegów jest znacznie łatwiejsze dla pracodawcy, nie tylko na potrzeby kontroli zewnętrznej,
  • typ odpadów i pojemników – rejestruje odpady np. z podziałem na szklane, metalowe i tym podobne.

Dodatkowo oferowanym przez nas rozwiązaniem jest instalacja na samochodzie kamer zewnętrznych wraz z mobilnym rejestratorem wideo. Decydując się na nie, zapewniasz swojej firmie dodatkowe potwierdzenie jakości wykonanych usług, a jednocześnie – zwiększasz bezpieczeństwo na trasie.

System monitoringu GPS pojazdów komunalnych jest również zabezpieczeniem na wypadek kradzieży. Jego obecność pozwoli łatwiej namierzyć pozycję śmieciarki czy pojazdu asenizacyjnego w takiej sytuacji.

Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości systemu monitorowania GPS pojazdów komunalnych, jego wielofunkcyjności i doskonałej obsłudze – skorzystaj z naszej oferty. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej informacji.

wróć