Konsalnet.pl

Seris Smart GPS do zarządzania flotą samochodową

Seris Smart GPS jest innowacyjnym rozwiązaniem ułatwiającym zarządzenie flotą samochodową.

Do monitorowania pojazdów wykorzystujemy nie tylko nadajniki zamontowane w aucie, ale możemy również zamienić telefon lub tablet w urządzenie monitorujące dzięki aplikacji Seris Connect.  

Seris Smart GPS jest narzędziem, które pozwoli uniknąć kar i mandatów związanych z prowadzeniem działalności transportowej. Funkcjonalności systemu oparte są na urządzeniach lokalizacyjnych podpiętych do magistrali CAN odczytującej informacje o przebiegu pojazdu, obrotach silnika, poziomie paliwa oraz wielu innych.

W świetle nadchodzących zmian prawnych dotyczących Pakietu Mobilności, kluczowa staje możliwość pobierania plików DDD z karty kierowcy i tachografu oraz informacja o dostępnym czasie pracy kierowcy.

Do najważniejszych funkcjonalności możemy zaliczyć:

 

Lokalizacja

Seris Smart GPS to lokalizacja pojazdów w czasie rzeczywistym.

Podpięcie nadajników do magistrali CAN daje dostęp do danych m. in o przebiegu pojazdu, obrotach silnika, poziomie paliwa, itd..

 

Lokalizacja kierowcy—Seris Connect

Uzupełnieniem monitorowania pojazdu jest możliwość pozycjonowania telefonu kierowcy w systemie Seris Smart GPS dzięki zaawansowanej funkcjonalności Seris Connect.

Raportowanie

Do pełnej analizy służą gotowe raporty, dostępne w formie animacji, zestawień tabelarycznych jak i graficznych. Wygenerowane dane można  wyeksportować np. do Excel lub zapisać w PDF.

Bieżący podgląd na czas pracy kierowcy

Nadajnik zamontowany w aucie może odczytywać z tachografu i karty kierowcy online. System na bieżąco wyświetla informacje na temat czasu jazdy i obowiązkowych przerw. 

Analiza czasu pracy kierowcy

Dzięki zdalnemu pobieraniu plików DDD z karty kierowcy i tachografu system umożliwia szybką analizę danych i natychmiastowe rozliczenie kierowców. 

Seris smart GPS to również bardzo wygodne narzędzie do ewidencjonowania i archiwizowania plików DDD. 

 

Optymalizacja i planowanie tras

Aplikacja nie tylko wyznaczy trasy przejazdu, ale zaprogramuje je w sposób najbardziej optymalny  pod względem czasowym i ekonomicznym. Dodatkowo system umożliwia utworzenie korytarza z powiadomieniem o opuszczeniu wyznaczonej trasy. W bardziej zawansowanej opcji daje możliwość przesłania zdefiniowanej trasy do komunikatora kierowcy—Seris Connnect

 

Terminarz pojazdu

System monitoringu pojazdów Seris smart GPS przypomni o konieczności przeprowadzenia przeglądów i badań technicznych pojazdów.

Terminarz umożliwia dodanie dowolnych kategorii zdarzeń, które poinformują o  zbliżającym się terminie końca polisy ubezpieczeniowej, zaplanowanej wizycie serwisowej, umówionej wymianie opon, itd.

wróć