Konsalnet.pl

Podłączenie monitoringu do czujników maszyny

Jeśli twoja firma dysponuje specjalistycznym parkiem maszynowym, np. sprzętem rolniczym lub budowlanym, monitoring GPS Seris Konsalnet zapewni mu nie tylko doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżą. Dzięki możliwości podłączania monitoringu Seris Konsalnet bezpośrednio do czujników maszyny nasz system jest w stanie zapewnić pełną i profesjonalną  kontrolę. Integracja z magistralą CAN oraz czujnikami urządzeń pozwala na zaawansowany monitoring floty maszyn nie tylko pod kątem realnego czasu pracy urządzeń, ale także pod względem ich stanu technicznego. Zyskasz dzięki temu pewność, że należący do ciebie sprzęt jest wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, a żadne nadużycia nie mają miejsca.

 

System monitorowania pojazdów to nie tylko optymalizacja tras transportowych

 

Instalując monitoring GPS pojazdów (w tym również maszyn specjalistycznych), troszczysz się nie tylko o podniesienie poziomu bezpieczeństwa cennych urządzeń, ale zyskujesz również narzędzie do kontroli czasu i trybu ich pracy. System nadzorowania pojazdów dostarczy ci informacji o:

 

rzeczywistym czasie pracy maszyn specjalistycznych – np. sprzętu rolniczego czy budowlanego. To szczególnie ważne, gdy wynajmujesz własne pojazdy i rozliczasz się z kontrahentami na podstawie liczby przepracowanych przez maszynę godzin;

stanie technicznym urządzeń – monitoring floty pod tym kątem jest szczególnie ważny, gdy dysponujesz dużym parkiem maszynowym. Wówczas przypomnienie przez system np. o okresowym przeglądzie bądź konieczności wymiany oleju jest niezwykle cenną informacją.

 

Jak działa monitoring GPS pojazdów w maszynach?

 

Gdy wybierzesz wersję monitoringu GPS z bezpośrednim podłączeniem do czujników maszyn, zyskasz dostęp do bardzo szczegółowych informacji. System:

  • precyzyjnie zarejestruje rzeczywisty czas pracy maszyny – bazując na danych, dotyczących m.in.: prędkości obrotowej silnika, danych z komputera pokładowego maszyny czy czujników zewnętrznych (np. impulsy obrotów);
  • dostarczy danych zarówno o przebiegu jałowym, jak również pod obciążeniem;
  • zaalarmuje za każdym razem, gdy maszyna jest wykorzystywana niezgodnie z ustalonymi wcześniej zasadami – np. w nieodpowiedniej lokalizacji, poza wyznaczonymi godzinami czy ze zbyt dużym obciążeniem.

 

Inteligentny system Seris Konsalnet do monitorowania pojazdów z podłączeniem do czujników maszyny pozwala także na precyzyjne nadzorowanie urządzeń dodatkowych, będących  częścią monitorowanego urządzenia. Mowa tu np. o ramieniu koparki lub wywrotce. Umożliwia ponadto kontrolę urządzeń podczas specyficznych czynności, jak choćby: orka, nawożenie, zasiewanie, wykonywanie oprysków czy zbiory.

Co ważne, dane uzyskasz:

  • na bieżąco w czasie rzeczywistym
  • w postaci tabelarycznych wykresów, zestawień oraz raportów – przejrzystych i pozwalających na optymalizację zarządzania maszynami.

 

Opisana funkcja naszego systemu monitoringu GPS pojazdów jest odpowiednia dla wszystkich firm z  flotą maszyn specjalistycznych, jak również tych, które prowadzą ich wynajem. Odpowiedni system nadzoru umożliwia dodatkowo wyeliminowanie różnych nieprawidłowości, a także znaczące obniżenie kosztów eksploatacji sprzętu.

Zapoznaj się bliżej z bogatą ofertą naszych usług. Więcej informacji uzyskasz od ekspertów gotowych służyć ci radą i pomocą. Skontaktuj się z nami już dziś telefonicznie lub za pośrednictwem formularza na stronie

wróć