Konsalnet.pl

Import danych z kart paliwowych

Monitoring GPS pojazdów: import danych z kart paliwowych

Koszty związane ze zużyciem paliwa to najważniejszy element wydatków na eksploatację samochodów Twojej floty. Jeżeli chcesz mieć kontrolę nad ich kosztami, zainwestuj w cyfrową rejestrację danych z kart paliwowych. Taką funkcję może zaoferować również Twój monitoring GPS pojazdów od Konsalnet. Dzięki niej pomiar zużycia paliwa oraz analiza kosztów eksploatacji pojazdów i ich rozliczenie staną się znacznie prostsze. Inteligentna logistyka w transporcie to podstawa efektywnego działania. Postaw na nowoczesny system monitorowania pojazdów i zwiększ komfort zarządzania flotą.

System monitorowania pojazdów, który pozwoli przejąć kontrolę nad zużyciem paliwa

Pomiar zużycia paliwa z naszym systemem monitorowania może nastąpić dwutorowo. 

  • Instalacja będzie monitorowała jego bieżące, realne zużycie, integrując się z magistralą CAN pojazdu. W połączeniu z danymi o przebytym dystansie uzyskasz informacje o średnim spalaniu oraz kosztach przejechania kolejnych kilometrów.
  • Czeka na Ciebie dodatkowa opcja integracji danych z tymi z kart paliwowych. System może wskazać m.in.: czas tankowania, ilość zatankowanego paliwa w litrach oraz zarejestrować faktury VAT na zakupioną benzynę, olej napędowy czy akcesoria eksploatacyjne.

Jak działa import danych z kart paliwowych? 

  • System monitorowania pojazdów jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi popularnymi formatami plików obsługiwanymi przez stacje paliwowe.
  • Dane o tankowaniach i zakupach są automatycznie rejestrowane w systemie oraz porównywane z realnym zużyciem – na podstawie danych z monitoringu GPS, sondy paliwowej i innych czujników.
  • System można rozbudować o precyzyjny pomiar paliwa – to istotne, zwłaszcza gdy zarządzanie flotą pojazdów dotyczy dużej liczby samochodów firmowych.
  • Dokumenty możesz wprowadzać do systemu ręcznie, dodając je pojedynczo lub automatycznie – możliwy jest import z plików CSV oraz innych uzgodnionych dla danej grupy formatów.

Integracja danych to klucz do skutecznego zarządzania flotą

Aby efektywnie zarządzać flotą pojazdów, musisz dokładnie znać swoje zasoby i móc na bieżąco kontrolować sposób wykorzystania aut firmowych. Nasz monitoring GPS pojazdów integruje wszystkie te możliwości w ramach jednego systemu. Dzięki niemu:

  • zwiększasz bezpieczeństwo pojazdów na trasie i podczas postojów,
  • zyskujesz kontrolę nad pracą kierowców – eliminując np. potencjalne kradzieże paliwa oraz inne nieprawidłowości związane z eksploatacją pojazdów,
  • z łatwością rozliczasz koszty eksploatacji – dane możesz zintegrować z oprogramowaniem firmowym, sprawnie rejestrując faktury za paliwo,
  • otrzymujesz dostęp do danych, których analiza pozwoli zoptymalizować wszelkie procesy biznesowe – np. zarządzać trasami przemierzanymi przez pojazdy, ich użycie do celów służbowych i prywatnych czy poprawiać styl jazdy.

Skontaktuj się z nami i uzyskaj więcej informacji. Inwestycja w monitoring GPS przyniesie znaczącą zmianę w sposobie zarządzania flotą. Zapraszamy!

wróć