Konsalnet.pl

Monitoring transportu – GPS dla transportu

Prowadząc nowoczesny biznes transportowy, coraz trudniej jest obyć się bez innowacyjnych urządzeń i oprogramowania. Usprawniają one nie tylko jego funkcjonowanie, ale sprawiają również, że będziesz mógł bardziej skupić się na jego dalszym rozwoju. Jeśli Twoje przedsiębiorstwo świadczy usługi w  branży transportowej, monitoring GPS pojazdów Seris Konsalnet ułatwi Ci zarządzanie flotą. Jego funkcje, oprócz względów bezpieczeństwa, pozwolą Ci również:

 • Obniżyć nawet o 30% koszty eksploatacji samochodów poprzez kontrolę zużycia paliwa lub nadzór nad używaniem samochodów do celów służbowych czy prywatnych, 
 • podnieść jakość obsługi klientów poprzez optymalizację tras transportowych,
 • usprawnić zarządzanie zespołem kierowców, i to zarówno w aspekcie kadrowym (rozliczanie czasu pracy, diet), jak i związanym z jakością wykonywanej przez nich pracy.

Jeden system monitoringu transportu da Ci wiele przydatnych funkcji, aby Twoja firma jeszcze lepiej odpowiadała na potrzeby nowoczesnego rynku i przynosiła coraz większe zyski.

 

System monitoringu GPS w transporcie: optymalizuj swoje działania na każdym kroku

 

Nowoczesne zarządzanie flotą oznacza pełną kontrolę nad pojazdami firmowymi i to w każdym aspekcie. GPS monitoring Seris Konsalnet, dzięki zaawansowanemu i intuicyjnemu oprogramowaniu, pomoże Ci sprawować nad nimi nadzór z jednego miejsca. System GPS Seris Konsalnet oferuje m.in.:

 • kontrolę zużycia paliwa – zarówno dzięki sondzie paliwowej, połączeniu z magistralą CAN pojazdów i kontroli przebiegów GPS, jak i integracji z danymi z kart paliwowych,
 • optymalizację tras transportowych – pojazdy możesz zarówno śledzić w czasie rzeczywistym, jak i analizować ich pracę w perspektywie historycznej, co pozwoli lepiej zaplanować trasy przejazdów oraz rozdzielić pracę tak, by była bardziej wydajna,
 • planowanie pracy – optymalizacja stref przejazdu oraz wyznaczenie efektywnych tras mogą zostać połączone z przygotowaniem planów działania dla konkretnych kierowców i całego zespołu – możesz je nakreślić oraz nadzorować stan ich wykonania,
 • komunikację z kierowcą za pomocą dedykowanej aplikacji
 • ocenę stylu jazdy kierowców – dla każdego pracownika możesz utworzyć odrębny Profil Kierowcy, który pozwoli na bieżącą ocenę stylu jazdy – taki ranking kierowców może okazać się skutecznym narzędziem motywacyjnym oraz wsparciem w procesie poprawy jakości i bezpieczeństwa pracy,
 • zdalny odczyt plików DDD zarówno z tachografu jaki i kart kierowców.
 • rozliczanie czasu pracy kierowców – zautomatyzowane i zgodne z wymogami prawnymi obowiązującymi na terenie UE, w tym rozliczanie diet.
 • integrację danych – monitoring GPS pojazdów od Seris Konsalnet zapewnia możliwość wymiany informacji z dowolnym oprogramowaniem firmowym i pracuje w ramach wielu systemów, z których korzysta transport i logistyka.

Wspólnie z naszym doradcą możesz wybrać dowolne elementy systemu oraz dodatkowe usługi, które wpisują się w Twoje potrzeby biznesowe. Dzięki temu zyskasz potężne narzędzie, które zapewni Ci niezawodne wsparcie, bez względu na to, jakiego rodzaju  usługi transportowe wykonujesz.

 

System GPS w transporcie:

 • daje możliwość obsługi systemu za pomocą wygodnych aplikacji na komputery oraz smartfony,
 • generuje raporty zgodnie z Twoimi potrzebami,
 • wysyła automatycznie powiadomienia o sytuacjach wymagających Twojej uwagi, np. o zbliżającym się terminie przeglądu pojazdu,
 • pozwala Ci obniżyć koszty eksploatacji floty nawet o 30% , a – jednocześnie – podnieść jakość obsługi klientów.

Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat rozwiązania, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza na stronie lub telefonicznie.

wróć

Prowadzisz działalność transportową i przewozisz towary akcyzowe – np. alkohol etylowy o mocy pow. 80%, oleje ropy naftowej, rozpuszczalniki i rozcieńczalniki, wyroby chemiczne albo paliwo biodiesel? Jeśli tak, to woją firmę obejmuje nowelizacja Ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, która wprowadza dodatkowe zabezpieczenie takich przewozów. Od 1 października 2018 roku jesteś zobowiązany do rejestracji każdego takiego przejazdu poprzez wysłanie danych geolokalizacyjnych do PUESC (Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych). Możesz tego dokonać za pomocą aplikacji SENT GEO

Puesc-info

Więcej

Udostępniamy pełną informację na temat paliwa poprzez:

 • Integrację z magistralą CAN (zużycie paliwa przez silnik),
 • Monitorowanie poziomu paliwa w zbiornikach z dokładnością nawet 1% (stosujemy sondy poziomu paliwa uznanych i sprawdzonych producentów),
 • Import danych o tankowaniach z kart paliwowych,
 • Łatwą w obróbce analizę porównawczą poziomu paliwa z danymi z kart paliwowych.

Więcej

Nasz system umożliwia zdalne pobieranie plików DDD z kart kierowcy i tachografów cyfrowych. Dzięki temu przedsiębiorca oszczędza czas i pieniądze.

Więcej

Optymalizacja tras odbywa się poprzez analizę raportów przebytych tras, historię przebiegów i dane zawarte w systemie mapowym.

Więcej

Możliwość rozliczania kosztów tras na podstawie przejechanego dystansu. Dane są czytane z magistrali CAN pojazdu bądź uzyskiwanie na bazie systemu GPS. Nasz system umożliwia również uzyskanie raportu „jazdy bez licznika”.

Więcej

Obsługa wszystkich popularnych formatów udostępnianych przez sieci stacji paliwowych. Dane o tankowaniach i zakupach materiałów eksploatacyjnych są rejestrowane w systemie i porównywane w sposób automatyczny z danymi zarejestrowanymi przez system GPS, sondy paliwa itd.

Więcej

Planowanie zadań poprzez monitoring pojazdów Konsalnet GPS System jest szybkie i łatwe.

Umożliwiamy import listy punktów — stref i obszarów ze źródeł zewnętrznych. Kontrola realizacji zadań handlowców, serwisantów i innych pracowników firmy polega na analizie porównawczej zaplanowanych punktów z danymi zebranymi przez system lokalizacji pojazdów GPS.

Więcej

Monitoring pojazdów Konsalnet GPS System, umożliwia integrację systemu GPS z dowolnym oprogramowaniem Klienta.

Więcej

System monitorowania pojazdów GPS, oferuje indywidualną ocenę stylu jazdy dla każdego kierowcy — tzw. Profil Kierowcy (monitoring pojazdów GPS ranking). 

Dane wyświetlane są w formie graficznego podsumowania na wykresach wraz z oceną w skali szkolnej. Analizujemy wiele parametrów takich jak:

 • Prędkości poruszania się pojazdów,
 • Typy dróg (miasto, autostrady, drogi krajowe itp.)
 • Przekroczenia prędkości,
 • Ilości hamowań i przyspieszeń z czujnika,
 • Obroty silnika.

Więcej

Kontroluj prawidłowość wykonywania zadań i użytkowania pojazdów, na podstawie zdefiniowanych stref i korytarzy przejazdu.

Monitoring pojazdów Konsalnet GPS automatycznie powiadomi wybranych Użytkowników, o każdym wjeździe lub wyjeździe z obszaru określonego w systemie.

Więcej

Korzystaj z raportów i funkcji oprogramowania, jakie stwarza nasz lokalizator pojazdu — w wygodny sposób zawsze kiedy tego potrzebujesz.

Oprogramowanie — system lokalizacji pojazdów, występuje w wersji stacjonarnej oraz mobilnej na smartfona (działającej na systemie Android, Windows, iOS).

Więcej

 

Seris Smart GPS jest innowacyjnym rozwiązaniem ułatwiającym zarządzenie flotą samochodową. Do monitorowania pojazdów wykorzystujemy nie tylko nadajniki zamontowane w aucie, ale możemy również zamienić telefon lub tablet w urządzenie monitorujące dzięki aplikacji Seris Connect.  

Seris Smart GPS jest narzędziem, które pozwoli uniknąć kar i mandatów związanych z prowadzeniem działalności transportowej. Funkcjonalności systemu oparte są na urządzeniach lokalizacyjnych podpiętych do magistrali CAN odczytującej informacje o przebiegu pojazdu, obrotach silnika, poziomie paliwa oraz wielu innych.

W świetle nadchodzących zmian prawnych dotyczących Pakietu Mobilności, kluczowa staje możliwość pobierania plików DDD z karty kierowcy i tachografu oraz informacja o dostępnym czasie pracy kierowcy.

Więcej