Konsalnet.pl

Monitoring transportu – GPS dla transportu

Prowadząc nowoczesny biznes transportowy, coraz trudniej jest obyć się bez innowacyjnych urządzeń i oprogramowania. Usprawniają one nie tylko jego funkcjonowanie, ale sprawiają również, że będziesz mógł bardziej skupić się na jego dalszym rozwoju. Jeśli Twoje przedsiębiorstwo świadczy usługi w  branży transportowej, monitoring GPS pojazdów Seris Konsalnet ułatwi Ci zarządzanie flotą. Jego funkcje, oprócz względów bezpieczeństwa, pozwolą Ci również:

 • Obniżyć nawet o 30% koszty eksploatacji samochodów poprzez kontrolę zużycia paliwa lub nadzór nad używaniem samochodów do celów służbowych czy prywatnych, 
 • podnieść jakość obsługi klientów poprzez optymalizację tras transportowych,
 • usprawnić zarządzanie zespołem kierowców, i to zarówno w aspekcie kadrowym (rozliczanie czasu pracy, diet), jak i związanym z jakością wykonywanej przez nich pracy.

Jeden system monitoringu transportu da Ci wiele przydatnych funkcji, aby Twoja firma jeszcze lepiej odpowiadała na potrzeby nowoczesnego rynku i przynosiła coraz większe zyski.

 

System monitoringu GPS w transporcie: optymalizuj swoje działania na każdym kroku

 

Nowoczesne zarządzanie flotą oznacza pełną kontrolę nad pojazdami firmowymi i to w każdym aspekcie. GPS monitoring Seris Konsalnet, dzięki zaawansowanemu i intuicyjnemu oprogramowaniu, pomoże Ci sprawować nad nimi nadzór z jednego miejsca. System GPS Seris Konsalnet oferuje m.in.:

 • kontrolę zużycia paliwa – zarówno dzięki sondzie paliwowej, połączeniu z magistralą CAN pojazdów i kontroli przebiegów GPS, jak i integracji z danymi z kart paliwowych,
 • optymalizację tras transportowych – pojazdy możesz zarówno śledzić w czasie rzeczywistym, jak i analizować ich pracę w perspektywie historycznej, co pozwoli lepiej zaplanować trasy przejazdów oraz rozdzielić pracę tak, by była bardziej wydajna,
 • planowanie pracy – optymalizacja stref przejazdu oraz wyznaczenie efektywnych tras mogą zostać połączone z przygotowaniem planów działania dla konkretnych kierowców i całego zespołu – możesz je nakreślić oraz nadzorować stan ich wykonania,
 • komunikację z kierowcą za pomocą dedykowanej aplikacji
 • ocenę stylu jazdy kierowców – dla każdego pracownika możesz utworzyć odrębny Profil Kierowcy, który pozwoli na bieżącą ocenę stylu jazdy – taki ranking kierowców może okazać się skutecznym narzędziem motywacyjnym oraz wsparciem w procesie poprawy jakości i bezpieczeństwa pracy,
 • zdalny odczyt plików DDD zarówno z tachografu jaki i kart kierowców.
 • rozliczanie czasu pracy kierowców – zautomatyzowane i zgodne z wymogami prawnymi obowiązującymi na terenie UE, w tym rozliczanie diet.
 • integrację danych – monitoring GPS pojazdów od Seris Konsalnet zapewnia możliwość wymiany informacji z dowolnym oprogramowaniem firmowym i pracuje w ramach wielu systemów, z których korzysta transport i logistyka.

Wspólnie z naszym doradcą możesz wybrać dowolne elementy systemu oraz dodatkowe usługi, które wpisują się w Twoje potrzeby biznesowe. Dzięki temu zyskasz potężne narzędzie, które zapewni Ci niezawodne wsparcie, bez względu na to, jakiego rodzaju  usługi transportowe wykonujesz.

 

System GPS w transporcie:

 • daje możliwość obsługi systemu za pomocą wygodnych aplikacji na komputery oraz smartfony,
 • generuje raporty zgodnie z Twoimi potrzebami,
 • wysyła automatycznie powiadomienia o sytuacjach wymagających Twojej uwagi, np. o zbliżającym się terminie przeglądu pojazdu,
 • pozwala Ci obniżyć koszty eksploatacji floty nawet o 30% , a – jednocześnie – podnieść jakość obsługi klientów.

Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat rozwiązania, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza na stronie lub telefonicznie.

wróć

Prowadzisz działalność transportową i przewozisz towary akcyzowe – np. alkohol etylowy o mocy pow. 80%, oleje ropy naftowej, rozpuszczalniki i rozcieńczalniki, wyroby chemiczne albo paliwo biodiesel? Jeśli tak, to woją firmę obejmuje nowelizacja Ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, która wprowadza dodatkowe zabezpieczenie takich przewozów. Od 1 października 2018 roku jesteś zobowiązany do rejestracji każdego takiego przejazdu poprzez wysłanie danych geolokalizacyjnych do PUESC (Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych). Możesz tego dokonać za pomocą aplikacji SENT GEO

Puesc-info

Więcej

Udostępniamy pełną informację na temat paliwa poprzez:

 • Integrację z magistralą CAN (zużycie paliwa przez silnik),
 • Monitorowanie poziomu paliwa w zbiornikach z dokładnością nawet 1% (stosujemy sondy poziomu paliwa uznanych i sprawdzonych producentów),
 • Import danych o tankowaniach z kart paliwowych,
 • Łatwą w obróbce analizę porównawczą poziomu paliwa z danymi z kart paliwowych.

Więcej

Nasz system umożliwia zdalne pobieranie plików DDD z kart kierowcy i tachografów cyfrowych. Dzięki temu przedsiębiorca oszczędza czas i pieniądze.

Więcej

Optymalizacja tras odbywa się poprzez analizę raportów przebytych tras, historię przebiegów i dane zawarte w systemie mapowym.

Więcej

Możliwość rozliczania kosztów tras na podstawie przejechanego dystansu. Dane są czytane z magistrali CAN pojazdu bądź uzyskiwanie na bazie systemu GPS. Nasz system umożliwia również uzyskanie raportu „jazdy bez licznika”.

Więcej

Obsługa wszystkich popularnych formatów udostępnianych przez sieci stacji paliwowych. Dane o tankowaniach i zakupach materiałów eksploatacyjnych są rejestrowane w systemie i porównywane w sposób automatyczny z danymi zarejestrowanymi przez system GPS, sondy paliwa itd.

Więcej

Planowanie zadań poprzez monitoring pojazdów Konsalnet GPS System jest szybkie i łatwe.

Umożliwiamy import listy punktów — stref i obszarów ze źródeł zewnętrznych. Kontrola realizacji zadań handlowców, serwisantów i innych pracowników firmy polega na analizie porównawczej zaplanowanych punktów z danymi zebranymi przez system lokalizacji pojazdów GPS.

Więcej

Monitoring pojazdów Konsalnet GPS System, umożliwia integrację systemu GPS z dowolnym oprogramowaniem Klienta.

Więcej

System monitorowania pojazdów GPS, oferuje indywidualną ocenę stylu jazdy dla każdego kierowcy — tzw. Profil Kierowcy (monitoring pojazdów GPS ranking). 

Dane wyświetlane są w formie graficznego podsumowania na wykresach wraz z oceną w skali szkolnej. Analizujemy wiele parametrów takich jak:

 • Prędkości poruszania się pojazdów,
 • Typy dróg (miasto, autostrady, drogi krajowe itp.)
 • Przekroczenia prędkości,
 • Ilości hamowań i przyspieszeń z czujnika,
 • Obroty silnika.

Więcej

Kontroluj prawidłowość wykonywania zadań i użytkowania pojazdów, na podstawie zdefiniowanych stref i korytarzy przejazdu.

Monitoring pojazdów Konsalnet GPS automatycznie powiadomi wybranych Użytkowników, o każdym wjeździe lub wyjeździe z obszaru określonego w systemie.

Więcej

Korzystaj z raportów i funkcji oprogramowania, jakie stwarza nasz lokalizator pojazdu — w wygodny sposób zawsze kiedy tego potrzebujesz.

Oprogramowanie — system lokalizacji pojazdów, występuje w wersji stacjonarnej oraz mobilnej na smartfona (działającej na systemie Android, Windows, iOS).

Więcej