Konsalnet.pl

Monitoring motocykla – GPS dla motocykla

Nasz zaawansowany system monitorowania motocykla gwarantuje ochronę przed kradzieżą, czy też błyskawiczne powiadamianie odpowiednich służb o nieprzewidzianym zdarzeniu drogowym, ale sama usługa GPS dla motocykla to nie wszystko, co oferuje Seris Konsalnet. Bezpieczny Motocykl (czyli Inteligentny System Ratunkowy dla jednośladów) polega nie tylko na lokalizacji pojazdu w przypadku kradzieży, co zapewnia GPS w motocyklu, ale także na alarmowaniu (dzięki informacjom ze specjalnego czujnika przyspieszeń) o tym, że np. wydarzył się wypadek. Po otrzymaniu sygnału o zdarzeniu Seris Konsalnet natychmiast przekazuje zgłoszenie do służb ratunkowych. Posiadamy urządzenia dedykowane umożliwiające monitorowanie motocykli oraz samochodów osobowych.

 

Bezpieczny Motocykl Seris Konsalnet to:

  • automatyczne powiadomienie o wypadku;
  • zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą;
  • rejestracja i analiza tras;
  • atrakcyjna cena, uwzględniająca sezonowość korzystania z motocykli.

 

Szybkie i proste doładowywanie akumulatora 

Sezon motocyklowy właśnie się rozpoczął! Przygotowując swój jednoślad do jazdy, warto zwrócić uwagę m.in. na akumulator. Jeśli zostanie pozostawiony bez opieki przez zbyt długi czas, rozładuje się do tego stopnia, że jego ponowne naładowanie będzie niemożliwe, a sam akumulator będzie po prostu nadawał się do wyrzucenia. Może się to niestety wiązać z utratą gwarancji. Wskazane jest więc uważne przyjrzenie się jej warunkom, a zwłaszcza punktom dotyczącym eksploatacji akumulatora.

 

Co zrobić, by akumulator motocyklowy miał jak najdłuższą żywotność?

Rekomendujemy naszym Klientom systematyczne korzystanie z ładowarki impulsowej, najlepiej z mikroprocesorem, która nadzoruje napięcie podczas ładowania. Należy także pamiętać, że używanie prostowników transformatorowych może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem akumulatora, a nawet jego rozerwaniem.

 

Dedykowane rozwiązanie firmy Seris Konsalnet dla podtrzymania systemu ISR-M

Zaawansowana elektronika, w którą wyposażone są nowoczesne motocykle, obciąża akumulatory także podczas parkowania. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Klientów, którzy korzystają z motocykli okresowo, proponujemy wykonanie montażu dodatkowej wtyczki do ładowania, również w nowych motocyklach.

 

Podczas montażu systemu ISR-M w motocyklu, instalujemy dodatkowy przewód zasilający (jego długość to maksymalnie 2,5 m) zakończony szybkozłączką CTEK, który ułatwia podłączenie do ładowania. Usługę tę oferujemy naszym klientom za kwotę 49 zł*, dodatkowo proponujemy także ładowarkę w cenie 69 zł* (* ceny netto).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług monitoringu dla jednośladów.
 
Bezpieczny motocykl—Inteligentny System Ratunkowy dla jednośladów
 

wróć

Po włączeniu stacyjki, zainstalowany w motocyklu system ISR-M wykrywa zdarzenia drogowe na podstawie analizy kątów i przyspieszeń — we wszystkich 3 osiach — jakim ulega motocykl podczas poruszania się, co pozwala na wykrycie sytuacji krytycznej, np. wypadku, kolizji…

Więcej

Po wyłączeniu zapłonu pojazdu urządzenie ISR-M przechodzi w tryb czuwania przeciw kradzieżowego, w którym identyfikuje próby nieautoryzowanego uruchomienia, przemieszczania, ruchu motocykla (np. holowania) lub odłączenia zasilania akumulatora. Działanie systemu monitoringu gps rozpoczyna się od procesu kalibracji…

Więcej

Za pomocą aplikacji mobilnej Konsalnet GPS można

  • sprawdzić on-line bieżącą pozycję motocykla,
  • szczegółowo prześledzić historię dla pojazdu, podzieloną na etapy (trasy, postoje),
  • przeanalizować zdarzenia związane z alarmami, jakie zostały zarejestrowane przez system Konsalnet GPS.
Więcej

Oferta cenowa dot. usługi Bezpieczny Motocykl – inteligentny system ratunkowy dla jednośladów, została przygotowana z myślą o użytkownikach, którzy korzystają z jednośladów sezonowo.

Więcej