Konsalnet.pl

Automatyczne powiadomienie o wypadku

Monitoring GPS pojazdów: system powiadomienia o wypadku

Nasz system monitorowania motocykli troszczy się nie tylko o Twój pojazd, ale także o bezpieczeństwo osoby go prowadzącej. Gdy poruszasz się jednośladem, jesteś chroniony w znacznie mniejszym stopniu niż wówczas, gdy znajdujesz się wewnątrz samochodu. Dlatego gdy dojdzie do jakiegokolwiek wypadku, szybka interwencja właściwych służb jest kluczowa w ratowaniu życia i zdrowia. 

Monitoring GPS pojazdów stworzony przez Konsalnet został wzbogacony o profesjonalny system powiadomienia o wypadku. Jeżeli dojdzie do niego na trasie, nasza Stacja Monitorowania Pojazdów natychmiast podejmie działanie, a pogotowie, policja czy straż pożarna błyskawicznie dotrą na miejsce zdarzenia. Z Konsalnet jesteś bezpieczny.

Jak działa system powiadomienia o wypadku?

Zasada działania naszego systemu jest prosta, a procedura – niezawodna.

  • Gdy przemieszczasz się motocyklem, zamontowany w nim nasz system ISR-M na bieżąco monitoruje pozycję pojazdu we wszystkich 3 osiach.
  • Jeżeli system wykryje nietypową zmianę pozycji, która wskazywałaby np. na wypadnięcie z zakrętu, kolizję drogową czy wypadek, informacja o tym dociera niemal natychmiast do centrali Konsalnet.
  • Stacja Monitorowania Pojazdów szybko podejmuje działanie – w pierwszym kroku Operator próbuje skontaktować się z motocyklistą telefonicznie. Na tym etapie ważna jest identyfikacja kierowców – zweryfikowanie tożsamości prowadzącego. 
  • Jeżeli kontakt z motocyklistą się nie powiedzie, Operator zawiadamia właściwe służby o prawdopodobieństwie wypadku – wzywając policję, pogotowie lub straż pożarną.

Automatyczne powiadomienie o wypadku sprawia, że ochrona osoby kierującej jest pełniejsza, a pomoc dociera do niej najszybciej jak to możliwe.

Ochrona pojazdu i osoby kierującej przy wypadku – o czym warto pamiętać?

Jeśli korzystasz z systemu monitorowania pojazdów Konsalnet, zatroszcz się o jego prawidłową pracę. Pamiętaj, aby:

  • niezwłocznie skontaktować się ze Stacją Monitorowania, gdyby pomoc nie była Ci jednak potrzebna,
  • przestrzegać prawidłowych zasad eksploatacji motocykla,
  • zawiesić usługi monitorowania na czas, gdy planujesz m.in.: transport motocykla na lawecie, jazdę wyczynową lub na torach wyścigowych, wykonanie prac serwisowych lub odłączenie akumulatora – wówczas Stacja Monitorowania Pojazdów Konsalnet nie otrzyma fałszywego alarmu o kradzieży lub wypadku.

Monitoring GPS pojazdów jednośladowych Konsalnet zapewnia Ci ochronę nie tylko podczas jazdy. W trakcie postoju aktywna jest ochrona pojazdów przed kradzieżą. Ciesz się bezpieczeństwem podczas jazdy motocyklem, gdziekolwiek jesteś.

Sprawdź, jak w praktyce działa nasz system monitorowania motocykli. Skontaktuj się z doradcą Konsalnet i ustal szczegóły.

wróć