Konsalnet.pl

Pomoc techniczna

Monitoring GPS pojazdów Seris Konsalnet – dane kontaktowe:

 

Dział techniczny GPS (8:00—16:00 w dni pracujące)

tel. 22 560 62 62 następnie tonowo należy wybrać 2-2

E-mail: serwis.gps@konsalnet.pl

 

Stacja monitorowania alarmów (24h)

tel. 22 560 62 32

 

Pomoc zdalna

Prezentacja zdalna

 

Aplikacje PC do pobrania:

Program Konsalnet GPS System
Program Terminal

 

Aplikacje mobilne:

   Konsalnet GPS System                               Konsalnet Gps Terminal  

                              

                        

 

Seris Konsalnet oferuje swoim Klientom zarówno niezawodny system, umożliwiający monitoring GPS pojazdów, jak i kompleksową pomoc techniczną. Rozumiemy, że na każdym etapie współpracy możliwość skorzystania z wiedzy ekspertów może okazać się sprawą kluczową. Jeśli nurtują cię jakiekolwiek pytania – być może masz inne oczekiwania co do działania aplikacji zarządzającej monitoringiem GPS albo Twoje nadajniki GPS działają nie tak, jak byś sobie tego życzył – nie zwlekaj. Niezależnie od tego, jakiej pomocy technicznej potrzebujesz – nasi eksperci są nieustannie do twojej dyspozycji. Wystarczy, że skorzystasz z zamieszczonych poniżej danych kontaktowych lub wyślesz nam zgłoszenie za pośrednictwem formularza. 

 

Lokalizacja pojazdów z Seris Konsalnet: o czym warto pamiętać?

System monitorowania pojazdów GPS Seris Konsalnet to innowacyjne rozwiązanie technologiczne o szerokim zakresie funkcji. Dzięki niemu możliwa jest nie tylko ochrona aut i innych pojazdów przed kradzieżą i włamaniem, ale również optymalizacja tras transportowych oraz wykonywanie innych zadań na miarę nowoczesnego zarządzania flotą.

W ramach naszych działań, oferujemy szeroko pojętą usługę monitoringu GPS. . Nadajnik montowany jest w pojeździe wraz z pozostałymi elementami instalacji. Sygnał z niego dociera do naszych serwerów, aktualizując informacje co najmniej raz na 60 sekund. System może zostać również zintegrowany z czujnikami pojazdu – z magistralą CAN, sondą paliwową, jak i z czujnikami urządzeń – np. z bębnem betonowozu, czy też z elementami operacyjnymi maszyn budowlanych (ramię koparki) lub rolniczych. Uzyskasz dzięki temu precyzyjne informacje, a wygenerowane raporty pozwolą Ci na  efektywniejsze zarządzanie flotą pojazdów.

 

Pamiętaj, że:

  • aplikacja do zarządzania monitoringiem GPS jest dostępna zarówno w wersji na komputer z systemem Windows, jak i na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android oraz iOS – za jej pomocą możesz obsłużyć wszystkie funkcje systemu, pod warunkiem że dysponujesz dostępem do Internetu;
  • utrata sygnału GPS niekoniecznie musi oznaczać awarię urządzenia – może to nastąpić, gdy wjedziesz np. na parking podziemny lub w inne miejsce o słabym zasięgu; jeżeli zdecydujesz się na wybór odpowiedniej wersji systemu, w przypadku kradzieży auta lokalizacja pojazdu nastąpi przy pomocy niezagłuszalnego systemu radiowego;
  • montaż nadajnika GPS nie powinien mieć żadnego wpływu na prawidłową pracę Twoich pojazdów, ani też nie powinien naruszać warunków gwarancji.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z ofertą naszych usług. Skontaktuj się telefonicznie lub za pośrednictwem formularza na stronie z doradcami Seris Konsalnet, aby dopasować parametry naszych rozwiązań do własnych potrzeb.

 

Oferta współpracy dla instalatorów

Serdecznie zapraszamy firmy instalatorskie, instalatorów i serwisantów do współpracy w zakresie montażu systemów GPS oraz pozyskiwania nowych klientów. Zapewniamy atrakcyjne warunki finansowe współpracy. Skontaktuj się z nami pod adresem partner@konsalnet.pl bądź telefonicznie: 22 560 62 62 (wybierz tonowo 2-2 i dowiedz się więcej).

 

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Na czym polega monitoring pojazdów?

Monitoring pojazdu jest możliwy dzięki systemowi GPS zainstalowanemu w samochodzie (jak również w innych pojazdach i maszynach). Jednym z jego elementów jest nadajnik GPS. Za pośrednictwem sieci komórkowej przekazuje on do serwerów Seris Konsalnet dane o aktualnej pozycji auta lub maszyny. Dane te, przetworzone na serwerze, są wizualizowane do formy prostego i przejrzystego  podglądu. Dodatkowo, przy monitoringu ochronnym (w przypadku np. próby kradzieży), Stacja Monitorowania Alarmów odbiera sygnały alarmowe, a interwencje realizowane są przez zmotoryzowane patrole.

 

W jaki sposób mogę włączyć roaming, aby mieć podgląd pojazdów poza granicami kraju? 

Skontaktuj się z nami pod adresem dok@konsalnet.pl i zleć dyspozycję włączenia usługi roamingu, wskazując dane pojazdów, które mają być objęte podglądem za granicą. Włączenie usługi potrwa do 2 dni roboczych.

 

Czy, montując nadajnik GPS, mogę stracić gwarancję na pojazd?

Montaż nadajnika GPS w żaden sposób nie ingeruje w instalację elektryczną pojazdu, nie daje więc podstaw do utraty gwarancji. Systemy monitoringu GPS Seris Konslanet posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz spełniają normy, obowiązujące na terenie Unii Europejskiej.

 

Jeśli sprzedaję samochód, czy mogę przełożyć nadajnik do nowego auta?

Tak. Wymiana pojazdów na nowe jest czymś naturalnym, szczególnie we flotach firmowych. Jeżeli zajdzie konieczność przeniesienia nadajnika GPS z jednego auta do drugiego, skontaktuj się z nami. Zadbamy, aby instalacja elektryczna w twoim pojeździe (lub maszynie) nie została uszkodzona.

 

Brak pozycji GPS – jaka przyczyna?

Brak pozycji GPS nie musi od razu oznaczać awarii urządzenia. Wjazd do garażu podziemnego, ukształtowanie terenu czy specyfika zabudowy, mogą stać się przyczynami braku odczytu aktualnej pozycji GPS. Program zapamięta jednak ostatnią lokalizację samochodu i będzie ona widoczna w systemie.

 

Czy nadajnik może się popsuć?

Nadajniki stosowane przez Seris Konsalnet są sprzętem o najwyższych standardach technicznych, jednak nawet najlepsze urządzenia mogą czasem ulec awarii. Z tego względu, na wszystkie nasze akcesoria, jak i na prace instalacyjne, udzielamy 24-miesięcznej gwarancji.

Serdecznie zapraszamy firmy instalatorskie do współpracy w zakresie montażu systemów GPS oraz pozyskiwania nowych klientów. Zapewniamy atrakcyjne warunki finansowe. Skontaktuj się z nami poprzez adres partner@konsalnet.pl bądź telefonicznie 22 560 62 62 następnie tonowo należy wybrać 2-2 aby dowiedzieć się więcej.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi (FAQ)

Monitoring pojazdu jest możliwy dzięki systemowi GPS zainstalowanemu w pojeździe. Nadajnik przekazuje dane o pozycji i z czujników za pośrednictwem sieci komórkowej do systemu serwerowego Konsalnet. Dane przetworzone na serwerze są wizualizowane w oprogramowaniu do podglądu. Dodatkowo przy monitoringu ochronnym Stacja Monitorowania Alarmów obsługuje sygnały alarmowe a interwencje są realizowane przez zmotoryzowane patrole interwencyjne.

Skontaktuj się z nami poprzez adres dok@konsalnet.pl z dyspozycją włączenia usługi roamingu wskazując dane pojazdu lub pojazdów, które mają być objęte podglądem za granicą. Włączenie usługi trwa około 2 dni robocze.

Montaż nadajnika GPS nie zmienia instalacji elektrycznej pojazdu i nie powinno być podstawą do utraty gwarancji. Nasze systemy posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz spełniają normy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej.

Tak, wymiana pojazdów jest czymś naturalnym szczególnie we flotach. Jeżeli potrzebujesz przełożyć nadajnik do innego pojazdu skontaktuj się z nami. Tylko fachowa usługa instalacyjna gwarantuje, że instalacje elektryczne w pojazdach nie zostaną uszkodzone.

Brak pozycji GPS nie musi oznaczać od razu awarii urządzenia. Wjazd do garażu podziemnego, ukształtowanie terenu i zabudowy miejskiej może być przyczyną braku aktualnej pozycji GPS. W takich przypadkach w programie widać ostatnią zarejestrowaną pozycję pojazdu.

Stosowane przez nas nadajniki są najwyższej jakości jednak jak każde urządzenie elektryczne mogą ulec awarii. Na wszystkie urządzenia i prace instalacyjne udzielamy 24 miesięcznej gwarancji.