Szczepionka przeciw wirusowi Covid-19 rzuciła wyzwanie logistyczne zarówno w transporcie jak i w przechowywaniu z uwagi na konieczność utrzymania temperatury nawet -70 C. 

Wiele firm oraz organizacji zdrowotnych boryka się z tym ograniczeniem i szuka optymalnego rozwiązania logistycznego. System Kylos Connect wraz z beconami może zostać wykorzystany do monitorowania ładunku ze szczepionkami od chwili wyjazdu od producenta do momentu użycia szczepionki przez pacjenta.

W obliczu tak skomplikowanego problemu logistycznego stworzono kilka rozwiazań.

Specjalne mobilne skrzynie transportowe chłodzone ciekłym azotem lub CO2 (suchy lód) i statyczne lodówki do szczepionek w ośrodkach zdrowia.

We wszystkich przypadkach istnieje potrzeba ciągłego monitorowania temperatury, wilgotności i lokalizacji szczepionki.

 

Tutaj wkracza zespół SERIS KONSALNET z systemem Kylos Connect. Połączenie specjalnego trackera GPS z (możliwością instalacji nawet na pokładzie samolotu) czujnikami monitorującymi wszystkie parametry od momentu przybycia do kraju docelowego.

Administrator może także monitorować wszystkie punkty w łańcuchu dostaw i mieć pewność, że produkt ratujący życie dotrze do celu zgodnie z zaleceniami producenta. System Kylos Connect został już wprowadzony w kilku krajach i systematycznie powiększa listę użytkowników na całym świecie.

wróć..